Etkileşimli Tahtanın Yedeğini Almak ve Geri Yüklemek [VİDEO]


Arkadaşlar merhabalar. Daha önceki bir çok yazımda akıllı tahtaların yedeklerini almayı ve geri yüklemeyi resimli bir şekilde anlatmıştım. Bugün de sizlere videolu olarak anlatmak için bir video hazırladım. Videoyu hazırlarken acronis ile kendi bilgisayarımın yedeğini alıp tekrar geri yükledim. Yapacağınız işlemler akıllı tahtada da aynı olacaktır. Hiç bir fark yok emin olabilirsiniz. Yıllardır burada anlattığım yöntem ile gerek kendi bilgisayarımın gerek arkadaşlarımın bilgisayarlarının yedeklerini alıp yüklüyorum ve hiç bir problem ile de karşılaşmadım.

Videoyu kendi telefonumla çektim ve boyutu çok büyük oldu. Yaklaşım 2,5 GB kadar. Videonun boyutunu küçültmek için biraz oynamalar yaptığım için görüntüde ufak bir bozulma oldu. Ama izlediğiniz zaman neyin ne olduğunu tam olarak anlayacağınızı düşünüyorum. Özellikle daha önce akıllı tahtalara ya da başka bir bilgisayara acronis ile yedek alıp geri yükleme işlemi yapmadıysanız size çok faydası olacaktır.

İlk olarak arkadaşlar burada yer alan yazıdaki gibi bir bootable USB oluşturuyoruz. Bunu yaptığımız zaman yedek alıp geri yükleme yapacağımız bilgisayar ya da etkileşimli tahtaya acronis programını kurmamıza hiç gerek kalmıyor. Tahtayı bootable usb ile başlatıyoruz ve daha önce yedeğini aldığımız bir tahtadan direkt yedeği yükleyip geçiyoruz. Daha sonra tahtayı açarken usb yi değilde harici diski seçiyoruz ve tahtamız sağlıklı bir şekilde açılıyor.

Video hakkında sorularınız olursa hiç çekinmeden sorabilirsiniz. Umarım sizler için faydalı bir video olmuştur.


Google Plus İle Paylaş
    Yorum Yap

2 yorum:

  1. Öncelikle tebrikler
    Resimli anlatım olsada iyi olur. Çünkü videoya meb izin vermiyor.

    YanıtlaSil
  2. site içerisinde resimli anlatım da mevcut. Videoyu başka bir yere yükleme şansım yok maalesef.

    YanıtlaSil