Akıllı Tahta Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Akıllı(Etkileşimli) tahta kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli şeyler var. Bunları sizler ile paylaşmak istiyorum. Geçen günlerde yazdığım bu yazıda Akıllı tahta kullanırken alınacak güvenlik önlemlerinden bahsetmiştik. Bu yazıda ise Etkileşimli tahtaları kullanırken nelere dikkat etmeliyiz bunlardan bahsetmeye çalışalım.


Akıllı Tahta Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1) Akıllı tahtalar ders çıkışında kesinlikle kilitlenmelidir ve ve açılışları kesinlikle USB anahtar ile yapılmalıdır.

2) Bozuk Flash Diskler tahtalarda kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Kullanıldığı durumlarda bu bozuk Flash Diskler USB portlarını kırabilmektedir. Tahtanın USB portunun kırılması durumunda teknik servis 800 TL ücret talep etmektedir. Bu konuda gereken hassasiyet gösterilmelidir.

3) Tüm tahtaların güvenliği 360 Total Security yazılımı ile sağlanmaktadır. Flash disklerinizi taktıktan sonra bu yazılım tarafından herhangi bir uyarı gelirse bu uyarıyı lütfen dikkate alın ve onar butonuna mutlaka tıklayın. Tıklanmadığı takdirde tahtalara virüs bulaşması veya flaştaki virüslerin yayılması kuvvetle muhtemeldir.

4) Tahtalarda yazılım eksikliği veya herhangi bir sorun tespit ettiğinizde bunu hemen çözün çünkü bunu çözmezseniz bilgisiz ama çok bilgili olduğunu sanan kişiler sisteminizi bozabilirler.

5) Öğrencileri USB'leri kullanmasını istemiyorsanız buradaki adımları uygulayarak USB'leri iptal edebilirsiniz. Öğretmenler etkileşimli tahtalara herhangi bir dökuman atacak olurlarsa eğer paylaşıma açtığınız bir bilgisayar ya da akıllı tahta ile bunu ağda paylaştırıp kullanmak istediğiniz akıllı tahtaya kolay bir şekilde alabilirsiniz.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder