FP-BTR Öğretmene Sosyal Kulüp Verilir Mi? (Resmi Yazı)


Yıllardan beridir hep kafa karışıklığına yol açan durumlardan bir tanesidir. FP-BTR ya da eski adıyla formatör öğretmen kulüp görevi alır mı? alırsa da ek dersini alabilir mi diye. Aslında sorunun cevabı NET olarak evet.

FP-BTR KULÜP ALIR MI?

Millî Eğitim Bakanlığı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (3) bendinde ” Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir.” denildiğinden FP-Btr olarak görevlendirilen öğretmenlere Ders saatleri dışında Sosyal kulüp verilebilir

Yukarıda yer alan madde açık bir şekilde FP-BTR olarak görevlendirilen öğretmenin sosyal kulüp alacağını anlatsa da 10.02.2020 tarihinde yayınlanan yazı içerisinde de sosyal kulüp alınabileceği net olarak ifade edilmektedir.

2.madde içerisinde fp-btr öğretmenine sosyal kulüp verileceği net olarak ifade edilmektedir.


0 yorum:

Yorum Gönderme