Bilgisayar Konulu Araştırma Projesi


TÜBİTAK bilim fuarı için bilişim teknolojileri konusunda araştırma projesi isteyen arkadaşlar için güzel bir fikrim var. Yani bence güzel sizce güzel olmayabilir :) Bu projeyi bu yıl öğrencilerimizle birlikte yapacağız.


BİLİNÇSİZ BİLGİSAYAR KULLANIMININ İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ ETKİSİ Araştırma/Teknoloji

Projenin amacı bilgisayarı bilinçli kullanan insanlar ile bilinçsiz bir şekilde kullanan insanların sağlıklarının nasıl etkilendiğinin tespit edilmesidir. İlk olarak öğrenciler bilgisayar bilimlerinin en çok hangi alanlarda kullanıldığını tespit eder ve bunları kayıt altına alır. İçlerinden seçmiş olduğu bir alandaki (eğitim, sağlık, bankacılık vb.) çalışanlara bilgisayar kullanımı ve sağlık konuları üzerinde bir anket uygular. Bu anket sonucunda çıkan veriler sonucunda bilgisayarı bilinçli ve bilinçsiz kullanan çalışanları tespit eder.

Bu tespit sayesinde çalışanlardaki sağlık durumlarıyla ilgili yorumlar yapabilir. Sonuç olarak bilgisayarı bilinçli bir şekilde kullanan insanların fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olduklarını ve başarılarının da arttığını bilinçsiz olarak bilgisayar kullananlarda çeşitli fiziksel rahatsızlıklar görüldüğünü tespit eder.

Umarım sizler için faydalı bir paylaşım olur arkadaşlar.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder