TÜBİTAK Bilim Fuarı Egzersiz İçin Evraklar


Tübitak bilim fuarına başvuru yapıp egzersiz açmak isteyen arkadaşlar için hazırlanan evrakları aşağıdan indirebilirsiniz. Ayrıca proje fikirleri için buraya tıklayabilirsiniz. Aklınızdaki soruları ise yorum formu ile hiç çekinmeden sorabilirsiniz.

Tübitak bilim fuarı için evraklar
Veli İzin Belgesi

2019 2020 eğitim öğretim yılı için hazırlanan TASLAK Plan >> Tarihleri düzenleyip kullanabilirsiniz.


Tübitak 4006 Bilim Fuarı Nasıl Egzersiz Açarım?

Arkadaşlar benim yıllardır yaptığım tübitak bilim fuarlarında egzersiz açma şeklim şu şekilde olmuştur.

Tübitak'a başvuru yapılır. Daha sonra onay beklenir. Bu sürede ben öğrencilerim ile ufak ufak hazırlıklara başlarım aralık ya da ocak gibi onay gelir sonra onay geldiği hafta da egzersiz başlar ve bilim fuarının olacağı güne kadar yapılır.

Ama aşağıda yazdığım NOT kısmını bana bir arkadaşım gönderdi ve egzersizin aşağıda yer alan kurallara göre açılacağını söyledi neye dayanarak böyle söylüyorsun dediğimde de aşağıda yer alan iki adet görseli gönderdi. Her ne kadar o görsellerde yer alan yazılardan ben 4006 bilim fuarları ile ilgili bir şey çıkaramasam da böyle olduğunu söyledi :) Artık bilmiyorum nasıl egzersiz açacaksınız ama en son bir idareyle görüşün derim. Çünkü bazen illerden illere göre yorum farkından dolayı farklı işlemler olabiliyor :)

NOT: Egzersizi açmak için arkadaşlar çalışmalara başlamanız yeterlidir. Diyelim ki ekim ayında çalışmalara başladınız. Ekim ayında egzersiz açabilirsiniz. Kasım-Aralık ayı gibi başlayan 4006 bilim fuarı başvurularına başvurduktan sonra sonuçlar açıklanıncaya kadar çalışmalarınıza devam etmeniz gerekmektedir. Daha sonra diyelim ki sonuç olumlu oldu yani tübitak dan onay aldınız ve bilim fuarınız mayıs ayında. O zaman mayıs ayına kadar egzersiziniz devam eder sorun yok. Ama diyelim ki onay alamadınız ve tübitak tarafından projeleriniz reddedildi. O zaman hemen o hafta projelerinizi ve egzersizinizi sonlandırmanız gerekmektedir.
  Yorum Yap

11 yorum:

 1. Hocam bu egzersizleri tüm branşlar açabiliyor mu. Ben Bilişim Teknolojileri dersinden 3 tane robotik projesi hazırlıyorum egzersiz açma şansım var mı?

  YanıtlayınSil
 2. Mudur yardımcısı da tübitak kapsamında egzersiz açabilir mı?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. müdür yardımcı ya da idari görevi olan öğretmenler tübitak bilim fuarı kapsamında egzersiz açamazlar hocam

   Sil
 3. kolay gelsin. egzersiz açan öğretmenlere kaç saat ek ders ücreti ödenir acaba.bir de egzersiz açan öğretmen sayısında bir sınırlama var mı?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bilim fuarı kategorisinde yer alan yazılar içerisinde bu soruların cevabı var hocam

   Sil
 4. Kolay gelsin. Biyoloji öğretmeniyim.tübitak bilim fuarı kapsamında ders dışı egzersiz açmak istedim. İlçe milli eğitim benden sertifika gibi birşey istemiş. Tam olarak anlamadım. Böyle bir şey gerekli mi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. tübitak bilim fuarında egzersiz açmak bir bir sertifikaya gerek yoktur ama egzersiz açmak için projelerin sisteme girip onaylanması gerekir bu da aralık-ocak ayını bulabilmektedir. Tübitak bilim fuarında egzersiz açmak için bu döneme kadar beklemeniz gerekmektedir. Ama başvurular ekim sonu gibi başlar bilginize...

   Sil
 5. Egzersiz 6 saatten az olabilir mi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. TÜBİTAK Bilim Fuarı Egzersiz saati 2-4-6 saat olabilir hocam

   Sil