EBA'da Öğrencilere Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir

Merhabalar arkadaşlar. Sizlere bu yazımda eba'da öğrencilere nasıl toplu mesaj gönderilir kısaca bundan bahsetmek istiyorum.

Eba toplu mesaj göndermek

Özellikle uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler ile iletişime geçerken gerçekten çok faydalı olacağını düşünüyorum. Yapılacak bir duyuru olabilir herhangi başka bir mesaj olabilir kolay bir şekilde öğrencilerinize toplu bir şekilde mesaj atabilirsiniz.

EBA'da Öğrencilere Toplu Mesaj Göndermek

1) İlk olarak eba.gov.tr sayfası ile EBA'ya giriş yapalım. Ekranın sağ üstünde yer alan zarfaa tıklayalım.2) Daha sonra karşınıza aşağıda yer alan ekran gelecek.

3) Buradan yeni mesaj butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

4) Kullanıcı seç kısmına tıklayalım arkadaşlar.

5) Kullanıcı seç butonuna tıkladıktan sonra kişi seç kısmına tıklayalım. Hemen aşağıdaki gibi bir ekran gelecek karşımıza.


6) Bu ekrandan kullanıcı tipini öğrenci yapıyoruz sınıf olarak da hangi sınıfın öğrencilerine mesaj göndermek istiyorsak onları seçiyoruz.

Toplu mesaj göndermek için arkadaşlar ok ile işaretlediğim butona tıklamanız gerekiyor. Eğer mesajı belirli öğrencilere göndermek istiyorsanız da sadece o öğrencileri açılan listeden seçmeniz yeterli olacaktır.


Evet arkadaşlar elimden geldiğince eba'da öğrencilere nasıl toplu mesaj atılır anlatmaya çalıştım umarım işinize yarar.

0 yorum:

Yorum Gönder