Öğretmenler İçin Faydalı Web Siteleri


Merhabalar sevgili arkadaşlar. Sizlere bu yazımda öğretmenler için faydalı olduğunu düşündüğüm web siteleri ile ilgili bilgiler vereceğim.

Öğretmenler için faydalı web siteleri
Özellikle e-twinning gibi projelerde olsun okullarda yaptığınız diğer projeler de olsun bu web siteleri işinize çok yarayacaktır.

Daha önce en çok kullanılan web 2.0 araçları isimli yazımda sizlere en fazla kullanılan web 2.0 araçlarından bahsetmiştim ve o yazıyı çok severek okumuştunuz. Şimdi de yine işinize çok yaracağını düşündüğüm web sitelerinden bahsetmek istiyorum :) Hazırsanız başlayalım...

Öğretmenler için Faydalı Web Siteleri


1) Small Pdf

Small pdf adresi içerisinde çok kolay bir şekilde dosyalarınızı dönüştürme işlemleri yapabilirsiniz. Örneğin word dosyalarınızı pdf ye ya da tam tersi pdf dosyalarınızı word programına dönüştürebilirsiniz. Yine site içerisinde bir çok farklı özelliklerde bulunmakta. bilisimciruh.com/2016/03/pdf-dosyalarinizi-worde-kolayca-cevirin adresi içerisinde small pdf ile ilgili daha detaylı bilgileri de bulabilirsiniz.

2) Kodla Büyü

Kodla Büyü kodlama platformu ile öğrencileriniz ile ücretsiz bir şekilde kodlama yapabilirsiniz. Kodla büyü nedir isimli yazım içerisinde Kodla Büyü ile ilgili detayları da bulabilirsiniz. Eğer öğrencileriniz ile kodlama yapmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim :)

3) Remove.bg

Arka planın kaldırmak istediğiniz resimler Remove bg isimli site ile kolayca kaldırabilirsiniz. Özellikle e twinning projesi yapmak isteyen öğretmen arkadaşlarım kesinlikle bu web sitesini bir yerlere kaydetmelidir.

4) Canva

Oldukça güzel bir web sitesi daha :) Photoshop konusunda bilginiz yok ya da photoshop ile uğraşmak için zamanınız yoksa Canva tam da size göre bir program :) Afiş tasarımı, facebook, instagram, twitter gibi sosyal medya sitelerine görseller hazırlayabilirsiniz.

Benim özellikle instagram kullanırken çok sık tercih ettiğim uygulamalardan bir tanesidir. Ayrıca okullarda afiş, davetiye, öğrenci kimlik kartı gibi tasarımları da canva ile yapabilirsiniz.

5) Celil Öğretmen

Celil Öğretmen web sitesi içerisinde etkileşimli içerikler yer almaktadır. Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi ile ilgili etkinlikleri kolay bir şekilde Celil Öğretmen sitesi içerisinde bulabilirsiniz.

Google arama motoruna Celil Öğretmen yazarak ilgili siteye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6) Tempail

Geçici mail adresi oluşturmak isteyenlerin tercih ettiği bir web sitesidir. Bu adrese gelen tüm mailler anında gelen kutunuza düşer. Tempail, kullanım olarak gmail ve hotmail'den farkı yoktur, bununla birlikte kişisel verilerinizi paylaşmadan (üye olmadan) istediğiniz kadar geçici mail hesabı oluşturur.

Özellikle forum sitelerine üye olurken kullanılabilir diye düşünüyorum. Ayrıca tek gmail hesabı ile de birden çok mail adresini de kullanabilirsiniz. Bununla ilgili detaylara da bilisimciruh.com/2015/01/tek-gmail-hesabiyla-sinirsiz-e-posta adresine bakabilirsiniz :)

7) İconfinder

İcon dediğimiz küçük resimleri bulabileceğiniz oldukça güzel bir web sitesi diyebilirim. İcon lazım olduğu zaman tercih edebilirsiniz.

İconfinder web sitesinin aylık 2 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Şu an için aklıma gelen web siteleri bunlar arkadaşlar. Daha fazla web sitesini de yine bu yazının altına zaman buldukça ekleyeceğim.

Sizin de çok sevdiğiniz ve sürekli kullandığınız web siteleri varsa yorum formu ile yazarsanız çok sevinirim :)


0 yorum:

Yorum Gönderme