Bilişim Teknolojileri Algoritma Yazılı Soruları-Akış Şemaları


6.sınıf algoritma sınav soruları içerisinde sınavda çıkma ihtimali çok yüksek olan sorular yer almaktadır. Site içerisinde yer alan çalışma kağıdını aşağıda verilen bağlantı ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Şimdi ise sizlerle 6.sınıf algoritma sınav soruları ile ilgili güzel bir çalışma yapalım arkadaşlar.

6.sınıf algoritma örnekleri içerisinde sınavda çıkma ihtimali en yüksek olan örnekler ve örneklerin akış şemalarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Sınav öncesi bu örnekler çalışarak algoritma ve akış şemasının mantığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Bilişim teknolojileri 2.dönem 1.yazılı sınav soruları içerisinde de algoritma ve akış şemaları ile ilgili bir çok soru çıkmaktadır.


NOT: Akış şema örnekleri içerisinde yer alan yazdır komutu bazı kaynaklarda paralel kenar bazı kaynaklarda dalgalı dörtgen şeklinde gösterilmiştir. Ben derste ikisini de anlattım. Siz öğretmeniniz hangisini anlattıysa yazdır komutu için o şekli kullanın.

1) Çalıştığında ekrana "Merhaba Dünya" yazan programın algoritma ve akış şemasını yazınız.2) Klavyeden girilen iki sayının toplamını ekrana yazan programın algoritma ve akış şemasını yapınız.3)Klavyeden girilen 3 sayının ortalamasını bulup ekrana yazan programın algoritma ve akış şemasını yazınız
4)Satış fiyatı ve adeti girilen ürünlerin toplam fiyatını ekrana yazan algoritma ve akış şemasını yazınız.5)Girilen sayının karesiyle, küpünün toplamını ekrana yazan programın algoritma ve akış şemasını yazınız.6)Girilen sayının negatif olup olmadığını bulan programın algoritma ve akış şemasını yazınız.Akış şeması ve algoritma ile ilgili örneklerin devamı da bir kaç gün içerisinde eklenecektir arkadaşlar.

Bilişim teknolojileri ve yazılım(bilgisayar) dersinde algoritma ve programlama anlatan arkadaşlar için hazırlanan algoritma çalışma kağıtlarını aşağıda yer alan bağlantılar ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca dosyalar içerisinde çeşitli uygulamalar ve etkinlikler de var. Umarım beğenirsiniz.

Dosya Adı: Algoritma yazılı soruları

Dosya Açıklaması: Algoritma yazılı ve etkinlikler

Dosya:

Drive - Yandex


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder