Online Davetiye ve Broşürler İçin Canva


Uzun zamandır aklımda olan bu yazıyı nihayet yazma fırsatı buldum : ) Özellikle BT öğretmenleri için bir tasarım programı bilmek şart diyebilirim. Bu Photoshop olabilir ya da Corel Draw olabilir. Ama bu programlar biraz profesyonel programlardır ve bazen biz BT öğretmenlerinden çok kısa sürelerde davetiye ve broşür hazırlanması istenebiliyor.

Bu durumlarda sizleri çoğu zaman Microsoft Office Word programı kurtarsa da Canvas isimli online ücretsiz tasarım aracı imdadınıza yetişiyor diyebilirim. Okulda yapılacak olan etkinlikler için davetiyeler, posterler ya da broşürler için Canva ile profesyonel çalışmaları dakikalar içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca birbirinden güzel tanıtım görselleri de oluşturabilirsiniz. Canva’ya üye olmak ise çok kolay. Facebook ve Google hesabı ile üye olabileceğiniz gibi bir e-posta hesabı ile de kolay bir şekilde üye olabilirsiniz. Canva’nın görsel arşivinde çalışmalarınızda kullanabileceğiniz çok sayıda hazır görseller var. Bu görseller ile çalışmalarını daha güzel ve profesyonel hale getirebilirsiniz.

Online davetiye, broşür tasarım yazılımı hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarını yorum formundan paylaşırsanız çok sevinirim.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder