6.Sınıf Bilişim Yazılı Soruları 1.Dönem 1.Yazılı Çöz-6

6.sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım dersi için hazırlanan 1.dönem 1.yazılı sorularıdır. Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi sınavına girmeden önce kesinlikle burada yer alan testleri çözüp sınav o şekilde girin. Burada yer alan soruları hazırlarken tamamen sınavda çıkma ihtimali yüksek gerçek sınav sorularından oluşan sorular tercih edilerek bu sorular hazırlanmıştır. Ayrıca bilisimciruh.com/p/6-sinif-bilisim-teknolojileri adresinde farklı bilişim yazılı sınav sorularını bulabilir ve online bir şekilde çözebilirsiniz.

SORU-1


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  Yorum Yap

17 yorum:

 1. Ali eve gider ve bilgisayarını açmaya çalışır. Bilgisayarının güç düğmesine basan Ali bilgisayarın açılmadığını görür ve bilgisayarı bir tamirciye götürür.Tamirci sorunun “kasa içerisindeki donanım parçalarının elektriği sağlayan parça”dan kaynaklandığının söyler." Mehmet’in bilgisayarının açılmama nedeni tamircinin söylediğine göre hangi donanım parçasından kaynaklanmaktadır?
  a) Anakart b) İşlemci c) Ram d) Hdd
  şıklarda bi yanlışlık yok mu?

  YanıtlayınSil
 2. 9.soru büyük ihtimalle yanlış çünkü adımızı paylaşsak birşey olmaz ama telefon numarasını paylaşamayız.😶😶

  YanıtlayınSil
 3. bilişimdeki sınav soruları bu olur inş #inş# #100#

  YanıtlayınSil
 4. 10.soruda ali eve giriyor bilgisayar bozuk ama tamirci mehmetin bilgisayarından bahsediyor bozuk olan alinin bilgisayarı ... :)

  YanıtlayınSil
 5. S9 un cevabı Yanlış Deilmi?

  YanıtlayınSil
 6. Kronik öğrenci30 Mart 2017 20:12

  9. Soru yanlış sanırım :)

  YanıtlayınSil
 7. 9 yanlış adımız olacak dimi ya

  YanıtlayınSil