USB İle Nasıl Format Atılır(Resimli Anlatım)


Teknolojinin her geçen gün kendisini geliştirmesi ile artık bilişim dünyasında da yepyeni araçlar ve yöntemler ortaya çıkıyor. Bilgisayar kullanıcılarının hemen hemen hepsinin en büyük problemlerinden biri de format atmaktır. Format atarken en klasik yöntem  format CD'si ile bu işi halletmek. Son zamanlarda CD okuyucusu olmayan bilgisayarların ve Fatih Projesi ile okullara kurulan akıllı tahtalara format atmak için USB ler kullanılmaya başlandı. Yine CD/DVD sürücüsü bozuk olan bilgisayarlara format atmanın tek çözüm yolu USB ile format atmak diyebilirim.

USB ile format atmak çok kolay bir yöntem. Google'da aramalar yaptığınız zaman bir çok yöntem ile karşılaşma durumunuz var. Benim kendi kullandığım yöntemi anlatıyorum hemen. Şu an sorunsuz bir şekilde USB ile format atıyorum ve hiç bir sorun olmuyor.

USB ile format nasıl atılır?

1) İlk olarak Winto Flash programını indiriyoruz. Google'da arama yaparak bu küçük programa çok kolay bir şekilde ulaşabiliriz.

2) Daha sonra format CD ya da DVD mizi sürücümüze yerleştiriyoruz. Bilgisayarımızın CD/DVD 'yi okuduğundan emin olduktan sonra, Winto Flah programını çalıştırıp Task > New diyoruz...


Resimim büyütmek için üzerine tıklayınız

3) Açılan listeden sizin için en uygun olanı seçiniz. Ben WİN7 için yaptığımdan dolayı resimde seçili olanı seçiyorum.4) Bu adımda ise Create diyoruz ve karşımıza gelen ekrandan gerekli olan seçimleri yapıp Run dediğimiz zaman çok kolay bir şekilde USB mizi format için hazır hale getiriyoruz. Bu adımları uyguladığınız taktirde çok kolay bir şekilde USB ile format atabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları hiç çekinmeden yorum formundan paylaşabilirsiniz..
Google Plus İle Paylaş
    Yorum Yap

1 yorum:

  1. ortak bu usb ile format atarken akıllı tahta kısıtlamalarından dolayı sorun çıkar mı. denetim masası bile kısıtlı

    YanıtlaSil

MEB Kitapları 5,6.Sınıflar ve İlkokullar

MEB Kitapları 5,6.Sınıflar ve İlkokullar
Bilişim dersi için hazırlanan MEB kitapları