EBA'da Ders Akışı Nasıl Oluşturulur


Arkadaşlar EBA'ya isterseniz kendi materyallerinizi, interaktif konu anlatımları ve etkinliklerinizi, öğrenme adımlarınızı, sorularınızı, sınavlarınızı yükleyebiliyorsunuz. Bunları uygularken de bir ders akışı oluşturmanız  gerekiyor. Ben de sizlere bu yazımda eba da ders akışı nasıl oluşturulur sizlere bunu anlatmaya çalışacağım.

1) İlk olarak EBA ya giriş yapalım. Giriş yapmak için tıklayınız.

2) Giriş yaptıktan sonra EBA ders kısmına tıklayın ve sol menüde yer alan İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ'ne giriniz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.


3) İçerik yönetim sistemine tıkladıktan hemen sonra ise aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Burada yer alan menüler ile istediğiniz içeriklerinizi EBA 'ya yükleyebileceksiniz.


4) Çeşitli materyalleri ekledikten sonra ders akışları kısmıyla içeriklerinizi belirli bir akış çizgisi içerisinde kullanabilirsiniz. Ders akışı oluştur dediğimde soru ya da bir öğrenme adımı seçmem gerektiği şeklinde iki seçenek karşımıza çıkıyor. İsterseniz öğrenme adımı ile konu anlatımı yapabilirsiniz isterseniz soru seçeneği ile öğrencilerinize soru hazırlayabilirsiniz.


5) Ben kendim bir adet soru oluşturdum sizlere örnek olması açısından sizler isterseniz daha fazla soru ya da öğrenme adımı oluşturarak öğrencileriniz ile paylaşabilirsiniz.Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder