BTR'nin Görevleri Nelerdir? BTR Olunca Nelere Dikkat Edilmelidir?


Arkadaşlar özellikle yeni atanan arkadaşlarımdan BTR ile ilgili o kadar çok mesaj aldım ki artık böyle bir yazı hazırlamak zorunda hissettim kendimi. Her gün facebook mesaj kutuma abartısız 20-25 arası mesaj geliyor. Hepsine tek tek cevap vermek çok zor oldu :)

Daha önce BTR olmak ya da olmamak başlıklı bir yazı yazmıştım. İsterseniz okuyabilirsiniz. Şimdi gelelim bugün kü yazımıza. İlk olarak BTR'nin görevi okullarda kurulumu tamamlanan akıllı tahtalar ile ilgilenmek. Öğretmen arkadaşlarıma tavsiyem bir adet gözünüze bir tahta  kestirin :) ve tüm işlemlerinizi onun üzerinden yapın. Mesela yedek mi alacaksınız o tahtadan alın, ilk kurulum mu olacak o tahtadan yapın.

Okullarda Faz 1 ve Faz 2 olmak üzere iki şekilde kurulum yapıldı. Faz 1 olan okullarda Windows 7 işletim sistemi var. Bu okullarda çalışan arkadaşlarım akıllı tahtaların yedeğini alıp geri yüklerken hemen aşağıda verdiğim bağlantıda anlatılanlar gibi işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Faz 1 Akıllı Tahtanın Yedeği Nasıl Alınır >> TIKLA

Faz 2 kurulumu yapılan tahtalar ise Windows 8 ve Windows 10 şeklinde kurulumu yapılmış olan tahtalardır. Eğer windows 8 işletim sistemi ile devam etmek istiyorsanız devam edebilirsiniz. Ama windows 10'a geçmek isteyen BTR arkadaşlara tavsiyem hemen alttaki yazıyı okumalarıdır. Yapmış oldukları bir hata başlarını daha çok ağrıtabilir.

Windows 7 ve Windows 8 tahtalar Windows 10 Nasıl yapılır? >> TIKLA

Genel hatlarıyla BTR'nin görevi akıllı tahtalar ile ilgilenmek arkadaşlar. Daha bir çok görevi elbette var ama arkadaşlar daha çok akıllı tahtalardan yedek almak ve geri yüklemek konusunda problem yaşadıkları için bunu anlatmaya ve bunun hakkında bir rehber hazırlamaya çalıştım. Benim uyguladığım yöntemler hemen hemen bu şekilde ve 3 yıldır da herhangi bir problem yaşamadan BTR görevimi sürdürüyorum. Aklınıza takılan yerleri hiç çekinmeden sorabilirsiniz. Ayrıca site içerisinde gerek döküman konusunda gerekse notlar konusunda bir çok evrağı da kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca AKILLI TAHTALAR kategorisi içerisinde yer alan bir çok bilgi de işinize fazla fazla yarayacaktır.

GÜNCELLEME

Faz 1,2 tahtalardan sonra ihalesi yapıldıktan sonra Faz 3 tahtalar okullarımıza gelecek arkadaşlar. Okulumuza gelen faz 3 akıllı tahtalarda yine windows 10 olması bekleniyor. Sizlere tavsiyem akıllı tahtalara image alıp yüklemeyi kesinlikle öğrenin. Bilişimci Ruh içerisinde birbirinden farklı yazılar ve videolar var onlara bakarak akıllı tahtalar ile ilgili hemen hemen her şeyi öğrenebilirsiniz. Sormak istediğiniz her şeyi iletişim kısmı ile sorabilirsiniz.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder