Bilgisayarınızı Ya da Tabletinizi Güvenlik Kamerası Yapın


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hepimizin bildiği gibi güvenlik kameralarının önemi de hayli arttı. Sizlere ben de bu yazımda bilgisayardan nasıl güvenlik kamerası yapılır bunu anlatmaya çalışacağım. Ne işimize yarayacak diye düşünenler illa ki olacaktır. Mesela çocuğunu bakıcılara bırakanlar için mükemmel olabilir diye düşünüyorum.

ichano.com ile ücretsiz bir şekilde bilgisayarınızın kamerasını aktif ederek, akıllı telefonunuz ile kamerayı izleyebilir ve kayıt yapabilirsiniz. Oldukça güzel olduğunu düşündüğüm yöntemi hemen anlatmaya başlıyorum.

1) İlk olarak ichano.com sitesine gidelim. Bu sayfadan Download kısmı ile gerekli olan programları bilgisayarımıza ve akıllı telefonumuza indireceğiz.


2) Daha sonra bilgisayarımızın işletim sistemine göre uygun olan bağlantıdan programımızı bilgisayarımıza indiriyoruz.


3) Bilgisayarımıza programı indirdikten sonra Android ya da İOS için telefonumuza da uygulamasını yüklüyoruz. Bilgisayarımıza indirdiğimiz programı çalıştırdıktan sonra QR Kodu oluşturuyoruz. Daha sonra akıllı telefonumuza kurduğumuz programı çalıştırıp QR kodunu okuttuğumuz zaman bilgisayarımızın kamerası ile akıllı telefonumuz eşleşmiş oluyorlar. Artık bilgisayarımız güvenlik kamerası :) Telefonumuz ile ses kaydı yapabilir, görüntüyü de kayıt altına alabiliriz.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder