Bilişimciler'den Bağımsız Millletvekili Adayı


Bilişim çağı yaşanırken Türkiye’nin bilgisayar bilimlerini eğitimini okullarda öğrencilerden mahrum bırakması ve Fatih Projesinde bilişim öğretmenlerinin uzmanlıklarının diğer branş öğretmenlerine dağıtılması bu sebeple asrın eğitim projesi olabilecek büyük bir projenin tehlikeye atılması bilişim öğretmenlerini erken seçime gidilirken harekete geçirdi. Bilişim Öğretmenleri bu zamana kadar televizyon programlarında, gazetelerde, sosyal medyada sıkça kendilerinden söz ettirirken kendi seslerinin daha da gür duyulması için milletvekili adayı çıkarmaları çok önemli bir hamle olacağa benziyor. Bu hamle Türkiye’nin ufkunu açabilir…


Türkiye Bilişim Çağının Öneminin Farkında Değil 

Türkiye’nin bu çağda teknolojiyi bilinçli kullanan ve üretebilen bir neslin inşası için eğitim sistemini çağın gereksinimlerine göre düzenlemesi gerekiyor. Bu çağın kazanılması gereken başlıca temel becerileri: Eleştirel düşünme, bilgisayarca düşünme, problem çözme becerileri ve yaratıcılık diyebiliriz. Bunun da ilkokuldan üniversiteye kadar uygulanması gereken bilgisayar bilimleri eğitimi ile sağlanabileceğine öğretmenler sürekli dikkat çekiyorlar. WhatsAPP Adlı uygulama 2014 yılında 19 milyar dolara satılırken bugün ülkemizin en büyük 4 şirketinin pazar değerini toplasak bir WhatsAPP etmediği görülmektedir. Türkiye’nin teknolojiyi bilgi ve üretim aracı olarak benimseyen bir yapıya dönüştürülmesi şüphesiz ancak eğitim ile sağlanabilir.

Basın Toplantısı İle Açıklanacak 

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri bağımsız milletvekili adaylarını yakın zamanda bir basın toplantısı ile Türkiye’ye sunmayı planlıyorlar. Bu süreçte başta eğitim camiasından olmak üzere tüm Türkiye’den destek beklediklerinin altını çiziyorlar.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder