Windows 8 Kurtarma,Yenileme ve Reset Ayarları


İşletim sisteminiz de her şey doğru düzgün çalışırken karşınıza farklı sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunlar yanlış kullanımdan olacağı gibi virüs girmesi gibi sorunlardan da olabilir. Böyle bir durumda elinizde işletim sisteminizi yedeği yoksa başınız ağrıyabilir. Ama Windows 8 ile birlikte gelen Refresh ve Reset seçenekleri ile kolay bir şekilde bilgisayarınızı kurtarabilirsiniz.

Windows 8 Refresh ve Reset Ayarları Nasıl Yapılır?

Windows 8 in belki de en güzel özelliklerinden birisi de Refresh ve Reset ayarları. Bu ikisi arasında ise şu şekilde bir fark var diyebilirim. Refresh ile sizin dosyalarınıza zarar gelmeden kurtarma işlemi yapılırken, Reset özelliği ile tüm dosya ve ayarlarınız korunmadan işlemler gerçekleştirilecektir. Bundan dolayı seçim yaparken bu iki özelliği göz önünde bulundurup seçiminizi buna göre yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır.


İlk olarak Ayarlar > General kısmına geliyoruz ve karşımıza Refresh ve Reset seçenekleri çıkıyor. Bu seçeneklerden seçmek istediğimizi seçip “Getting Started” butonuna tıklayıp bilgisayarımızın yenilenmesini bekleyeceğiz.

Windows 8 Kurtarma seçeneklerinden olan bu iki özellik sayesinde bilgisayarınıza format atmadan bir çok sorunu çözebileceğinize inanıyorum.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder