Windows 8 Başlangıç Onarma Nasıl Yapılır


Çeşitli sebeplerden dolay işletim sisteminde sıkıntılar meydana gelebilir. Bu sorunları çözmek için elimizde daha önce bir yedek yoksa format atmak zorunda kalabiliriz. Bu arada daha önceki bu yazımda Acronis True İmage ile nasıl yedek alınır anlatmıştım isterseniz bakabilirsiniz.

Windows 8 de Başlangıç Onarma Nasıl Yapılır?

Windows 8 de başlangıç onarma yapmak isterseniz Win 8 kurulum DVD nizin elinde olması gerekiyor. Çünkü onarma işlemleri kurulum DVD'si ile gerçekleşecektir.

1) DVD yi bilgisayarınıza taktıktan sonra Setup(Ayarlar )ekranı karşınıza gelecektir. Dil, zaman ve klavye ayarlarınızı yaptıktan sonra İleri butonuna tıklayın.

2) Daha sonra karşınıza gelecek olan ekranda ise "REPAİR YOUR COMPUTER" butonuna tıklayınız. Çıkan yeni pencerede ise ”TROUBLESHOOT" menüsünü seçin.


3)Sorun giderme ekranında “ADVANCED OPTİONS” seçin. Ve son olarak da AUTOMATİC REPAİR kısmına tıklayalım.Bu işlemden sonra ise artık bilgisayarımızda onarma işlemi başlayacaktır. Eğer sizden yeni bir kullanıcı oluşturmanızı isterse oluşturun ve bekleyin. Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra onarma işlemci gerçekleştirilecektir.Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder