Akıllı Telefonların Şarj Ömürleri Nasıl Uzatılır


Artık günümüzde herkesin cebinde akıllı telefonlar var. Telefonlarımıza son zamanlarda çok ihtiyaç duyuyoruz ve neredeyse sayısız uygulama yüklüyoruz. Bu tarz işlemlerde akıllı telefonların şarj ömürlerini kısaltıyor. Telefonlarımızı şarj ömrünü uzatmak için kullandığım yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım.

Akıllı Telefonların Şarj Ömürleri Nasıl Uzatılır

Bir çok kişi kendi kendine telefonum çok şarj yiyor, telefonumun şarj ömrünü nasıl uzatırım diye soruyor. İşte cevapları...

1)Du Battery Saver


Bu uygulama ile şarj takviminizi oluşturabilirsiniz. ve pil sürenizin ne kadar dayanacağını görebilirsiniz. Ayrıca CPU kapasitesinin de çok az bir kısmını kullanıyor ve sizin farkında olmadığınız yani arka planda çalışan uygulamalarında kapatılmasını sağlayarak telefonunuzun şarj ömrünü uzatabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz bir uygulama olduğu için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2)Juice DefenderAkıllı telefonların şarj ömürlerini uzatmak için tercih edilen uygulamalardan biri de Juice Defender. Ücretsiz olması ve arka plan uygulamalarını kapatabilme özelliği ile fazlasıyla tercih edilen uygulamalardan birisidir.

3)Easy Battery SaverTelefonunuzun şarj ömrünü uzatan diğer programlardan biri de Easy Battery Saver uygulaması. Bu uygulamayı telefonunuza yüklediğiniz zaman size 5 seçenek sunar ve bu 5 seçenek içerisinden size en uygun hangisi ise onu seçersiniz.

4) Battery DoctorProfesyonel güç tüketicisi özelliği ile 150 milyon kişi tarafından tercih edilen uygulamalardan birisidir. Ücretsiz bir şekilde yararlanacağınız bu uygulama ile akıllı telefonlarınızın şarj ömrünü uzatabilirsiniz.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder