Google Dashboard Hizmeti Nedir?


Hep aklımızın bir köşesinde internette takip ediliyor muyuz sorusu vardır. Google'ın kontrol panelinde yer alan Dashboard hizmeti ile aslında sizin online hal ve hareketlerinizi takip ediliyor desem yanlış bir cümle kurmuş olmam sanırım.

Peki Google Dahsboard Nasıl Çalışıyor?

Herhangi bir google hesabınız aktif iken google'da yapmış olduğunuz kayıt altına alınıyor ve siz bunların hangi aralıklarla olduğunı görebiliyorsunuz. Örneğin şu ana hesabım açıkken google'da arama yaptım ve dashboard panelinden arama geçmişi kısmının ekran görüntüsünü paylaşayım.Bu gibi durumların elbette şu an için belki sıkıntı çıkarmaz ama Google hesabınızın şifresini kaybettiğini düşünün !!! Yapmış olduğunuz aramalar ve diğer her türlü bilgilerinizi başka insanların eline geçebilir.

Hassas bilgilerinize erişim sağlayan bu panele, Google hesabıyla girildiği için, kullanıcıların güçlü şifreler kullanmaya dikkat etmesi gerekiyor. Gmail hesabınınızı çaldırdığınız an kaybettiğiniz şey bir e-posta hesabından fazlası olabilir dikkatli olmanızda fayda var.


Google Plus İle Paylaş
  Yorum Yap

2 yorum:

 1. Hocam bu google hesabına facebook ve twitter hesabı da dahil mi? Yani bunlar açıkken de yapılan işlemler kaydediliyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun hakkında bir bilgim yok maalesef.

   Sil