Yeni Atanacak Bilişimcilere Tavsiyeler


1) Tercihleriniz içerisinde gelen ya da 26’dan gelen okulun ilk olarak müdürünü arayıp hangi bankadan hesap açmanız gerektiğini sorun. Direkt milli eğitime gitmenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü bankada çok sıra bekliyorsunuz. Hesabınızı açtıktan sonra kararname için milli eğitime gideceksiniz. Daha sonra okula milli eğitimden aldığınızı belgeleri götüreceksiniz. Son olarak okulun size vermiş olduğu göreve başlama yazısını milli eğitime götüreceksiniz.

2) Milli eğitime giderken diploma ya da geçici mezuniyet belgesi fotokopisi ve aslı, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 6 tane fotoğraf, mal bildirim formunu milli eğitimden alıp dolduracaksınız.3) Onaylatmış olduğunuz tercih listesini de kesinlikle yanınızda götürün(Onaylı elektronik başvuru formu).

4) Kamu kurum ve kuruluşlarında hâlen aday ya da asıl Devlet memuru olarak çalışanlardan KPSS sonucuna göre İlk Atama biçimiyle atananlardan Muvafakat Belgesi

5) Adli sicil kaydı bulunanlardan Sabıka Sorgulama Belgesi

6) 1 adet 5 cm kalınlığında sarı renkli klasör (Bunu okula vereceksiniz bu sizin artık dosyanız olacak)

7) Göreve başladığınız dönem büyük ihtimal BTR başvuruları sona ermiş olacaktır. Bazı illerde tekrar başlatılsa da BTR başvurularını büyük ihtimal kaçıracaksınız. Az dersi olan hocalarım müdürünüzden ek ders isteyin eğer mümkün olmazsa görevlendirme ile başka okullarda görev alarak fazla ders alabilirsiniz.

8) Bilişimci olunca malum okulda format ve program işleri bitmiyor. Bunun için yanınızda kesinlikle XP ve WİN7 cd’si de olsun :) Hatta Google drive gibi bir yere de programları (Office, reader vb) yüklerseniz sizin için süper olacaktır.

9) Şimdilik aklıma gelen bunlar. Eğer yeni atanan bilişimci hocalarımıza tavsiyeleriniz varsa yorum formundan belirtirseniz onlara çok yardımcı olursunuz. Şimdiden atamanız hayırlı uğurlu olsun :) Son olarak gerekli evraklara mutlaka klavuzdan bakın arkadaşlar yeni şeyler eklenmiş olabilir başınız ağrımasın.


Google Plus İle Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder